Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2016, sygn. IBPB-1-1/4510-129/16/NL, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4510-129/16/NL

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację programów motywacyjnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 2 maja 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 4 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację programów motywacyjnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 maja 2016 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację programów motywacyjnych.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest Spółką Akcyjną (dalej: Spółka), która skieruje do członków zarządu Spółki (dalej pojedynczo jako: Uprawniony, Uczestnik lub łącznie jako: Uprawnieni, Uczestnicy) zaproszenie do udziału w programie motywacyjnym, którego szczegółowe zasady zostaną określone w odrębnym dokumencie (dalej: Program).

Program obowiązywać będzie przez okres 7 lat obrotowych. Pierwszym rokiem obowiązywania programu będzie rok obrotowy 2016. Przy czym Spółka planuje zawrzeć z Uprawnionymi pisemną umowę cywilnoprawną o pochodne instrumenty finansowe (dalej: Umowa), w drugiej połowie 2016 r., przyjmując jako podstawę do rozliczenia z Uprawnionym dane z całego roku obrotowego 2016. Uczestnictwo w programie będzie dobrowolne. Bezpośrednim celem wprowadzenia Programu jest chęć zapewnienia jak najlepszych wyników finansowych i utrzymania bądź polepszenia pozycji rynkowej Spółki i jednostek od niej zależnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00