Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.03.2016, sygn. IBPB-2-2/4511-93/16/MZM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-93/16/MZM

skutki podatkowe uczestnictwa przez Wnioskodawcę w programie motywacyjnym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 12 stycznia 2016 r. (data otrzymania 19 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa przez Wnioskodawcę w programie motywacyjnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 stycznia 2016 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa przez Wnioskodawcę w programie motywacyjnym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, w której Wnioskodawca jest członkiem zarządu zamierza zawrzeć z członkami zarządu oraz kluczowymi menedżerami spółki (Uczestnicy) umowy o instrument pochodny (Umowa). Umowy będą dwojakiego rodzaju, umowy o rozliczeniu kwartalnym Q i umowy o rozliczeniu rocznym R. Zawarcie umowy o instrumenty pochodne jest dobrowolne. Zgodnie z Umową, Uczestnikowi przyznane będzie warunkowe prawo (Prawo) do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego wynikającego z realizacji tego Prawa (Kwota Rozliczenia). Cena nabycia Prawa do otrzymania Kwoty Rozliczenia, która zostanie uiszczona przez Uczestnika wynosi 1zł. Przyznane Uczestnikowi Prawo będzie umownie niezbywalne aż do momentu jego realizacji. Przysługujące Prawo do otrzymania Kwoty Rozliczenia przez Uczestnika, kwalifikuje się jako instrument pochodny w rozumieniu art. 3 pkt 28a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00