Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2016, sygn. 1061-IPTPP2.4512.365.2016.1.MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP2.4512.365.2016.1.MM
W zakresie określenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu do spółki kapitałowej i sposobu wyliczenia podatku należnego metodą w stu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 sierpnia 2016 r. (data wpływu 22 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu do spółki kapitałowej i sposobu wyliczenia podatku należnego metodą w stu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu do spółki kapitałowej i sposobu wyliczenia podatku należnego metodą w stu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą prawną z siedzibą na terytorium Polski. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT i jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.
Wnioskodawca planuje wnieść w formie wkładu niepieniężnego (aportu) określone aktywa (dalej: Przedmiot Aportu) do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Spółka) będącej na moment dokonania transakcji również zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.
W zamian za aport (wartość Przedmiotu Aportu zostanie określona na podstawie wyceny dokonanej przez uprawnionego rzeczoznawcę) Wnioskodawca obejmie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, o określonej w umowie spółki wartości nominalnej, która może być niższa od wartości Przedmiotu Aportu określonej na podstawie wyceny dokonanej przez uprawnionego rzeczoznawcę (tj. część wartości przedmiotu wkładu zostanie przekazana na kapitał zakładowy, natomiast różnica między wartością przedmiotu wkładu wynikającą z wyceny a wartością nominalną obejmowanych udziałów zostanie przekazana na kapitał zapasowy Spółki i wystąpi tzw. agio).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right