Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.03.2016, sygn. IPTPB2/4511-834/2015-2/JR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/4511-834/2015-2/JR

Program motywacyjny

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) w związku z art. 16 ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2015 r. (data wpływu 21 grudnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatników.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

.... Sp. z o.o. (dalej jako: Wnioskodawca) zamierza wprowadzić program motywacyjny (dalej jako: Program), którym objęci mają zostać członkowie zarządu, kadry kierowniczej oraz kluczowi pracownicy Wnioskodawcy (dalej jako: Uczestnicy).

Wprowadzenie Programu jest elementem strategii w zakresie motywowania kluczowych pracowników Wnioskodawcy. Program ma przyczynić się do zwiększenia efektywności i wyników pracy Uczestników, co powinno przełożyć się na poprawę wyników finansowych i pozycji rynkowej Wnioskodawcy. Ponadto, Program ma również mocniej zintegrować Uczestników z Wnioskodawcą, dając Wnioskodawcy większe możliwości utrzymania kluczowych pracowników, zmniejszając ryzyko ich odejścia z pracy.

Uczestnictwo w Programie jest dobrowolne.

W celu realizacji Programu, Wnioskodawca podpisze z poszczególnymi Uczestnikami umowy pochodnego instrumentu finansowego (dalej jako: Umowa). Na podstawie zawartych Umów, Uczestnikom przyznane zostanie warunkowe prawo (dalej jako: Prawo) do otrzymania w przyszłości kwoty rozliczenia pieniężnego (dalej jako: Rozliczenie Pieniężne), wynikającego z realizacji tego prawa. Prawo zostanie przyznane Uczestnikom nieodpłatnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00