Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2016, sygn. IPTPB3/4511-368/15-3/PM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/4511-368/15-3/PM

w zakresie amortyzacji składników majątku wchodzących w skład wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa wniesionego do spółki komandytowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) w związku z art. 16 ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1649) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2015 r. (data wpływu 7 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji składników majątku wchodzących w skład wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa wniesionego do spółki komandytowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2015 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiada status polskiego rezydenta podatkowego. Wnioskodawca jest komandytariuszem w spółce komandytowej z siedzibą w Polsce (spółka będzie dalej zwana: SPK).

Planowane jest przystąpienie nowego wspólnika do SPK. Nowy wspólnik nabędzie status komandytariusza w SPK. Nowy wspólnik wniesie do SPK wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego. W skład przedsiębiorstwa będzie wchodził znak towarowy. Możliwe jest, że będzie to znak towarowy niezarejestrowany ani nie zgłoszony do Urzędu Patentowego RP, ani do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), którego wzór graficzny stanowić będzie utwór w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Możliwe też jest, że na dzień aportu znak towarowy będzie zarejestrowany w OHIM, a zatem w takim przypadku składnikiem aportowanego przedsiębiorstwa może być ustanowione wspólnotowe prawo ochronne do znaku towarowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00