Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2016, sygn. IPTPB1/4511-731/15-2/ASZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/4511-731/15-2/ASZ
ustalenie wartości początkowej budynku i prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz stawki amortyzacyjnej dla pawilonu handlowego, który jest trwale związany z gruntem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) w związku z art. 16 ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U., poz. 1649) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 listopada 2015 r. (data wpływu 16 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego oraz określenia stawki amortyzacji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 listopada 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą, z tytułu której opłaca podatek dochodowy na zasadach ogólnych, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wnioskodawczyni wraz z mężem nabyła, na podstawie aktu notarialnego, prawo wieczystego użytkowania gruntu wraz z prawem własności budynku pawilonu handlowego stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności. W akcie notarialnym podano ogólną wartość transakcji sprzedaży, tj. łącznie cenę budynku oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu.
Nieruchomości te Wnioskodawczyni nabyła od osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Przedmiotowa nieruchomość była wprowadzona do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w ramach prowadzonej przez Sprzedającą działalności gospodarczej. Na daną czynność została wystawiona faktura VAT oraz akt notarialny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right