Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2016, sygn. IPTPB2/4511-646/15-2/JR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/4511-646/15-2/JR

Zwolnienia przedmiotowe

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 października 2015 r. (data wpływu 20 października 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W dniu 14 kwietnia 2014 r., babcia Wnioskodawczyni ., na podstawie umowy darowizny sporządzonej w formie aktu notarialnego, darowała Wnioskodawczyni i Jej siostrze oraz wujowi (swojemu synowi) mieszkanie (lokal mieszkalny) położony . przy ul. ., w udziałach wynoszących:

  • ¼ lokalu dla Wnioskodawczyni,
  • ¼ lokalu dla siostry Wnioskodawczyni,
  • ½ lokalu dla wuja Wnioskodawczyni.

W tym samym akcie notarialnym została również ustanowiona przez Wnioskodawczynię oraz Jej siostrę i wuja na rzecz babci dożywotnia i nieodpłatna służebność osobista, polegająca na prawie korzystania z całego lokalu. W dniu 20 kwietnia 2015 r. zmarła babcia Wnioskodawczyni. Z uwagi na fakt, że mieszkanie stanowi współwłasność, Wnioskodawczyni wraz z siostrą i wujem chcą sprzedać darowane mieszkanie. Wnioskodawczyni, dochód ze sprzedaży Jej udziału w darowanym mieszkaniu, zamierza w całości przeznaczyć na zakup innego lokalu mieszkalnego na użytek własny w innej miejscowości niż darowane mieszkanie. Wnioskodawczyni wraz z mężem posiada dwójkę dzieci. Zakup mieszkania ułatwiłby ich sytuację mieszkaniową. Kupno mieszkania Wnioskodawczyni planuje jak najszybciej, jednak nie później niż przed upływem dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00