Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2016, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.92.2016.1.PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.92.2016.1.PR

Podatek od towarów i usług w zakresie korekt wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 16 września 2016 r. (data wpływu 6 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekt wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekt wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

A S.A. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest czołowym polskim producentem sprzętu AGD. Spółka nabywa do produkcji komponenty od zagranicznych dostawców z UE. W związku z tym rozpoznaje wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów (dalej: WNT). Zdarza się, że zakupione komponenty są zwracane dostawcom (np. w czerwcu dokonywany jest zwrot części komponentów zakupionych w styczniu, marcu i maju).

Zwrot dokumentowany jest notą kredytową (uznaniową) wystawianą przez zagranicznego dostawcę, którą otrzymuje Wnioskodawca. W związku ze zwrotami Spółka zmniejsza wartość pierwotnie wykazanego WNT.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy korekty WNT związane ze zwrotami towarów należy ująć w rozliczeniu (deklaracji) VAT za okres, w którym Spółka otrzymała notę korygującą (uznaniową) wystawioną przez kontrahenta, dokumentującą zwrot towaru?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00