Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2016, sygn. ILPB1-3/4511-1-34/16-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1-3/4511-1-34/16-2/TW
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych/innych składników majątku w wyniku likwidacji/rozwiązania spółki komandytowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2016 r. (data wpływu 14 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych/innych składników majątku w wyniku likwidacji/rozwiązania spółki komandytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych/innych składników majątku w wyniku likwidacji/rozwiązania spółki komandytowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca jest wspólnikiem polskich spółek kapitałowych i osobowych, m.in.:
- Wnioskodawca jest udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka), która jest rezydentem podatkowym w Polsce, tj. posiada siedzibę i zarząd w Polsce i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Przychody osiągane w toku działalności gospodarczej Spółki opodatkowywane są na zasadach wskazanych w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 851). Rozważane jest przekształcenie Spółki w osobową spółkę prawa handlowego spółkę jawną lub komandytową. W wyniku przekształcenia Wnioskodawca stanie się wspólnikiem w spółce osobowej. W przypadku wypracowania przez spółkę osobową przychodów z działalności gospodarczej, zarówno przychody, jak i koszty ich uzyskania będą rozpoznawane dla celów podatkowych na poziomie wspólników Spółki osobowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right