Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2016, sygn. ILPP2-2/4512-1-1/16-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2-2/4512-1-1/16-2/MR

Uznanie usług świadczonych przez kierowników, wychowawców, pilotów, przewodników, instruktorów, ratowników (Zleceniobiorców) za usługi nabyte dla bezpośredniej korzyści turysty.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani prowadzącej działalność A. przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2016 r. (data wpływu 1 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usług świadczonych przez kierowników, wychowawców, pilotów, przewodników, instruktorów, ratowników (Zleceniobiorców) za usługi nabyte dla bezpośredniej korzyści turysty w związku ze świadczonymi usługami turystyki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usług świadczonych przez kierowników, wychowawców, pilotów, przewodników, instruktorów, ratowników (Zleceniobiorców) za usługi nabyte dla bezpośredniej korzyści turysty w związku ze świadczonymi usługami turystyki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, m.in. w zakresie usług turystycznych organizując różnego rodzaju imprezy turystyczne, tj. wycieczki krajowe i zagraniczne, kolonie, obozy i inne imprezy okolicznościowe, we własnym imieniu i na własny rachunek, przy wykorzystaniu szeregu świadczeń nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turystów.

Z tego też powodu, Wnioskodawca, w momencie przekroczenia limitu, rozliczać będzie podatek VAT na podstawie szczególnej procedury VAT marża określonej w art. 119 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00