Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2016, sygn. ILPP2/4512-1-115/16-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-115/16-2/SJ

Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej dostawy towarów w systemie wysyłkowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z 8 lutego 2016 r. (data wpływu 11 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, której głównym przedmiotem działalności jest handel internetowy. Wysokość obrotów uzyskiwanych w poprzednich latach spowodowała zakupienie przez Spółkę kasy fiskalnej. Sprzedaż internetowa ze swej istoty skierowana jest do osób nieprowadzących działalności gospodarczej, co oczywiście nie stoi na przeszkodzie w nabywaniu towarów przez firmy tą drogą. W przypadku Spółki większość towarów sprzedawana jest dla konsumentów z krajów członkowskich UE. Z uwagi na przekroczenie limitów o których mowa w art. 23 ust. 2 ustawy o podatku VAT, Spółka zarejestrowała się dla celów podatku od wartości dodanej w niektórych krajach UE i tam płacony jest podatek. W przypadku sprzedaży do tych państw gdzie limit nie został przekroczony podatek deklarowany i płacony jest w Polsce. Część towarów natomiast sprzedawana jest dla podmiotów w kraju, co oczywiście skutkuje rozliczaniem tej sprzedaży w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00