Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2016, sygn. 0461-ITPP2.4512.744.2016.1.PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP2.4512.744.2016.1.PS
Uznanie składników majątkowych i niemajątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania czynności ich wniesienia aportem do spółki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2016 r. (data wpływu 5 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania składników majątkowych i niemajątkowych za zorganizowane części przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania ich zbycia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania składników majątkowych i niemajątkowych za zorganizowane części przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania ich zbycia.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Podatnik, jako osoba fizyczna, prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą pod firmą: Zakład Robót Ogólnobudowlanych XY. Jako przedsiębiorca, w zakresie wskazanej wyżej działalności gospodarczej pozostaje wpisany do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej. Dla celów statystycznych, działalność, o której mowa, oznaczona została numerem REGON: xxx. Podatnik pozostaje czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W zakresie wskazanego wyżej przedsiębiorstwa prowadzi pełną rachunkowość w rozumieniu ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości. Ze względu na wartość osiąganych przez przedsiębiorstwo przychodów, roczne sprawozdania finansowe tego podmiotu podlegają obowiązkowemu badaniu przez biegłego rewidenta w zakresie jego poprawności, kompletności i rzetelności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right