Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2016, sygn. ITPP2/4512-557/16-1/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-557/16-1/PS

Prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2016 r. (data wpływu 11 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Rozlicza się w zakresie podatku dochodowego na zasadach ogólnych, prowadzi księgę przychodów i rozchodów. W zakresie VAT korzysta Pani ze zwolnienia na mocy art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. W ramach działalności gospodarczej świadczy usługi pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości - klientami są firmy i odbiorcy indywidualni. Oprócz pośrednictwa w sprzedaży zamierza Pani zająć się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zakupem używanych mieszkań, ich remontem oraz dalszą odsprzedażą. Nakłady poniesione na lokale nie przekraczałyby 30% ceny nabycia. Transakcje takie byłyby usługami dodatkowymi, kilka razy w roku. Zakupu lokali do remontu i dalszej sprzedaży dokonywałaby Pani od osób fizycznych, niebędących płatnikami VAT - czyli od zakupu nie miałaby prawa do odliczenia. Sprzedaż tych lokali byłaby zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00