Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2016, sygn. ITPB1/4511-654/16-2/HD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-654/16-2/HD

Czy wobec Wnioskodawczyni powstanie jakikolwiek przychód podatkowy w związku z dokonaniem darowizny wartości niematerialnej i prawnej w postaci Znaku towarowego na rzecz Spółki, w której jest wspólnikiem?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2016 r. (data wpływu 18 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych darowizny na rzecz spółki osobowej zarejestrowanego prawa ochronnego na znak towarowy, które stanowi prawo własności przemysłowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie skutków podatkowych darowizny na rzecz spółki osobowej zarejestrowanego prawa ochronnego na znak towarowy, które stanowi prawo własności przemysłowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, nie prowadzi działalności gospodarczej.

Obecnie mąż Wnioskodawczyni planuje restrukturyzację stworzonego przez siebie przedsiębiorstwa. Wdrażany projekt sukcesji obejmuje dokonanie darowizny przez męża Wnioskodawczyni na jej rzecz znaku towarowego. Darowizna w istocie będzie obejmowała prawo ochronne na znak towarowy zarejestrowany w Urzędzie Patentowym (dalej: Znak Towarowy).

Darowizna Znaku Towarowego potwierdzona będzie w formie aktu notarialnego i Wnioskodawczyni, zgodnie z umową darowizny, nabędzie Znak Towarowy do majątku osobistego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00