Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.08.2016, sygn. ITPB3/4510-319/16/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-319/16/AW

Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego prawidłowe jest zakwalifikowanie opisanych robót jako remont i zaliczenie do bieżących kosztów uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2016 r. (data wpływu 20 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest firmą zajmującą się produkcją oraz dostawą energii cieplnej. Do swojej działalności wykorzystuje między innymi instalacje nawęglania kotłów. Rolą instalacji jest przemieszczanie opału ze składu do leja zasypowego a następnie na ruszt kotła. Z uwagi na zły stan techniczny całej konstrukcji nośnej, napędu oraz taśmy w instalacji nawęglania kotła przy kotłowni KR-2, Spółka planuje całkowitą wymianę wszystkich powyższych elementów.

Instalacja nawęglania stanowi odrębny środek trwały całkowicie zamortyzowany, który jest na stanie majątku Spółki od roku 1992. Koszt remontu wyceniono na 190 000 zł, a jego zakres będzie obejmować:

  • wymianę kratownicy (całej konstrukcji nośnej),
  • wymianę pomostu obsługowego,
  • wymianę taśmy transportowej wraz z urządzeniami.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00