Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2016, sygn. ITPB4/4511-611/16-1/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/4511-611/16-1/KK
Określenie przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2016 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej:
- w odniesieniu do pytania pierwszego i trzeciego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej.
We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza wnieść do spółki kapitałowej wymienionej w załączniku numer 3 do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Spółka) w drodze wkładu niepieniężnego różne składniki majątku, np. ogół praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej.
Przedmiot wkładu nie będzie stanowić przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części.
W praktyce może wystąpić sytuacja, w której nominalna wartość obejmowanych przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce będzie niższa od rynkowej wartości wnoszonego wkładu.
Może także wystąpić sytuacja, w której aport zostanie dokonany do Spółki, w której wartość nominalna dotychczasowych udziałów posiadanych przez wspólników jest niższa od ich wartości rynkowej (np. wspólnicy/wspólnik Spółki wnieśli wcześniej wkłady pieniężne lub niepieniężne w ten sposób, iż jedynie część tych wkładów została alokowana na kapitał zakładowy, nadwyżka zaś została przekazana na kapitał zapasowy lub Spółka osiągnęła zyski, co zwiększyło wartość rynkową udziałów po uformowaniu kapitału zakładowego).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right