Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2016, sygn. ITPB2/4511-238/16/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-238/16/TJ

Ulga rehabilitacyjna zakup pieluchomajtek, pampersów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 lutego 2016 r. (data wpływu w dniu 4 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną, chorującą na otępienie (chorobę alzheimera) od 2010 r. Natomiast w sierpniu 2015 przeszedł zabieg trepanacji czaszki w związku z krwiakiem przewlekłym lewostronnym przymózgowym, który spowodował pogłębienie choroby i utrudnia chodzenie. Wnioskodawca posiada orzeczenie o zaliczeniu do stopnia niepełnosprawności znacznego. W orzeczeniu tym wskazano na konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze ułatwiające funkcjonowanie, do których Wnioskodawca zalicza pieluchomajtki i pampersy, bez których nie mógłby w sposób prawidłowy funkcjonować. Wnioskodawca podkreśla, że są to środki pomocnicze ułatwiające wykonywanie Mu jako osobie niepełnosprawnej czynności życiowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00