Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.08.2016, sygn. ITPB2/4511-432/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-432/16/RS

Rozliczenie dochodów osiąganych w Polsce oraz odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 15 kwietnia 2016 r. (data wpływu 28 kwietnia 2016 r.), uzupełnionym w dniu 19 lipca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie rozliczenia dochodów osiąganych w Polsce oraz odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 19 lipca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie rozliczenia dochodów osiąganych w Polsce oraz odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej.

We wniosku tym oraz jego uzupełnieniu został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W 2015 r. Wnioskodawczyni mieszkała w Niemczech wraz z mężem, obywatelem Niemiec i dwójką małoletnich dzieci. Dzieci posiadają podwójne obywatelstwo, Wnioskodawczyni ma tylko obywatelstwo polskie.

Wnioskodawczyni otrzymała PIT-11 za 8 miesięcy pracy w służbie publicznej w Polsce, uzyskała także dochód z wynajmowanego mieszkania. Pozostałe 4 miesiące przepracowała już tylko w Niemczech, ponieważ w Polsce rozwiązała umowę o pracę. W związku z tym, że Jej mężem jest obywatel Niemiec, uzyskała numer podatkowy w Niemczech i rozliczyła się wspólnie z małżonkiem wykazując dochód uzyskany w Niemczech oraz informacyjnie z PIT-11. Wnioskodawczyni nie uzyskała certyfikatu rezydencji podatkowej i nie zgłosiła w urzędzie skarbowym zmiany miejsca pobytu, ponieważ codziennie przebywa wraz z dziećmi w rodzinnym mieście. Jedynie pracodawca był poinformowany, że Wnioskodawczyni mieszka w Niemczech i wypłacał z tego tytułu za dojazdy do pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00