Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2016, sygn. ITPB1/4511-1196/15/HD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-1196/15/HD
Skutki podatkowe finansowania pracownikom noclegów oraz przejazdów do/z miejsca wykonywania pracy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2015 r. (data wpływu 14 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych finansowania pracownikom noclegów oraz przejazdów do/z miejsca wykonywania pracy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 grudnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych finansowania pracownikom noclegów oraz przejazdów do/z miejsca wykonywania pracy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i poza granicami kraju. Działalność poza granicami kraju odbywa się poprzez posiadane tam Zakłady podatkowe lub w poprzez realizację niezależnych kontraktów, opodatkowanych zgodnie z zapisami umów międzynarodowych na terenie Polski (np. okres trwania budowy nie przekracza roku). Głównym przedmiotem działalności jest wykonywanie i montaż instalacji elektrycznych, udostępnianie personelu.
Pracownicy wykonujący pracę przy usługach realizowanych poza terenem Polski, wykonują pracę w formie przeniesienia służbowego, tj. czasowej zmiany miejsca wykonywania pracy, na podstawie stosownych aneksów do umów o pracę, zawartych za zgodnym porozumieniem stron, czasowo zmieniające miejsce wykonywania pracy. Oddelegowanie to następuje w celu realizowania obowiązków pracowniczych na rzecz Spółki, a związanych ze świadczonymi przez Spółkę usługami poza granicami kraju, tj. poza miejscem zamieszkania oddelegowanych pracowników oraz poza siedzibą pracodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right