Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2016, sygn. ITPB3/4510-699/10/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-699/10/PW

Momentu korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z udzielonymi rabatami.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2015 r. (data wpływu 22 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z udzielonymi rabatami jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 grudnia 2015 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z udzielonymi rabatami.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej też: Wnioskodawca) zajmuje się hurtową sprzedażą środków farmaceutycznych. W ramach swojej działalności Spółka nabywa towary (środki farmaceutyczne, leki, sprzęt medyczny) od dostawców lub producentów w celu ich dalszej odsprzedaży.

Spółka, w związku z dalszą odsprzedażą zakupionych od dostawców towarów (wykazaniem określonych przychodów z tytułu ich sprzedaży), w danym okresie rozliczeniowym ujmuje jako koszty uzyskania przychodu (koszty bezpośrednie) wydatki poniesione na ich zakup.

Jednocześnie, zgodnie z zawartymi umowami z dostawcami, Spółce przysługiwać mogą określone rabaty. Rabaty te mogą wynikać z różnych podstaw wartości zrealizowanego w danym okresie rozliczeniowym obrotu, dochowania terminów płatności za zrealizowane dostawy, itp. Umowy z dostawcami mogą również różnie określać okresy rozliczeniowe, za które takie rabaty przysługują i które podlegają weryfikacji pod kątem spełnienia warunków uprawniających do takiego rabatu mogą to być okresy miesięczne, kwartalne, półroczne, roczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00