Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2015, sygn. IPPP2/4512-1047/15-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-1047/15-2/BH
Wyodrębnienie części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy w postaci oddziałów i przyporządkowanie do nich zespołów aktywów i pasywów w tym również należności i zobowiązań; prowadzenie dla każdego oddziału odrębnego rachunku bankowego, sporządzanie odrębnych rachunków zysków i strat, bilansu jak również przyporządkowanie do każdego z oddziałów personelu zarządzającego i operacyjnego oraz innych elementów wymienionych w opisanym zdarzeniu jest wystarczającą przesłanką do uznania, że w przedmiotowej sprawie wydzielone przez Wnioskodawcę części przedsiębiorstwa stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e) ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2015 r. (data wpływu 30 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyodrębnienia w ramach przedsiębiorstwa Wnioskodawcy zorganizowanych jego części - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyodrębnienia w ramach przedsiębiorstwa Wnioskodawcy zorganizowanych jego części.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka X. sp. z o.o. (Wnioskodawca) jest spółką z siedzibą (miejscem zarządu) w Polsce i podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (podatek CIT) oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (podatek VAT). Wnioskodawca wchodzi w skład Grupy Kapitałowej X. (GK X.). Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest: działalność spedycyjna oraz działalność terminalowa; w wielu przypadkach na rzecz klientów jest sprzedawana jedna usługa złożona składająca się z usługi spedycyjnej i usługi terminalowej. Działalność spedycyjna prowadzona przez Wnioskodawcę tylko w siedzibie w Warszawie polega m.in. na: świadczeniu usług związanych ze spedycją krajową i międzynarodową, w tym w zakresie transportu kolejowego i drogowego towarów, a także świadczeniu usług wspomagających transport, w szczególności przeładunek i składowanie towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right