Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2015, sygn. IPPB4/4511-1219/15-2/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-1219/15-2/PP
Czy w opisanym stanie faktycznym obliczając miesięczne zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłacanych pracownikom wynagrodzeń, spółka powinna uwzględniać 50% koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 3 Ustawy o PIT, w granicach przewidzianych treścią art. 22 ust. 9a wskazanej Ustawy oraz uwzględniać te koszty na wystawianych pracownikom informacjach PIT-11?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2015 r. (data wpływu 23 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
I. sp. z o.o. (dalej: I. Polska lub Spółka) należy do międzynarodowego konsorcjum będącego globalnym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw. Grupa I. dostarcza swoim klientom pełen pakiet oprogramowania biznesowego w postaci jednego rozwiązania, które pomaga firmom w uzyskaniu lepszego zwrotu z inwestycji.
Pomiędzy Spółką a I. A. została zawarta Umowa w sprawie wewnątrzgrupowych usług (dalej: Umowa), na podstawie której I. Polska świadczy usługi na rzecz I. A.. W zakres świadczonych przez I. Polska usług wchodzą w szczególności usługi dotyczące prac badawczo-rozwojowych (np. doraźne projektowe prace badawczo-rozwojowe, stałe prace badawczo-rozwojowe dotyczące aplikacji I., opracowanie oprogramowania dotyczącego wynagrodzeń oraz jego aktualizacja). Należy jednak podkreślić, że I. Polska nie kapitalizuje kosztów prac badawczo-rozwojowych, a jedynie rozlicza się na zasadzie koszt plus" tzn. sumuje wszystkie koszty pracowników przyczyniających się do wytwarzania oprogramowania i dodaje odpowiednią marżę. Zgodnie z treścią Umowy, w odniesieniu do wszystkich usług z niej wynikających, prawo własności do wszelkich związanych z nimi wartości niematerialnych, w tym m.in. prawa autorskie, prawa patentowe, wzory, specyfikacje lub innego rodzaju wiedza techniczna o podobnym charakterze, należy do spółki I. A..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right