Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.09.2015, sygn. IPPB2/4511-672/15-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-672/15-2/MG
Czy przysporzenie majątkowe po stronie Wnioskodawcy z tytułu realizacji opcji otrzymanych w związku z uczestnictwem w Programie poprzez rozliczenie pieniężne powinno być kwalifikowane, jako przychód z kapitałów pieniężnych na gruncie PDOF?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2015 r. (data wpływu 20 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych realizacji opcji otrzymanych w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych realizacji opcji otrzymanych w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Informacje ogólne.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce i podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów. W okresie od 1993 r. do 2014 r. Wnioskodawca był zatrudniony przez C. Poland sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: Polska Spółka) na podstawie umowy o pracę (dalej: Umowa o pracę), w tym od 2002 roku na stanowisku dyrektora sprzedaży, a od 2011 roku członka zarządu Polskiej Spółki. Polska Spółka jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej C. działającej m.in. w branży kosmetycznej.
Inna spółka z grupy kapitałowej C. - C. Ltd. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki (dalej: Spółka Matka) wprowadziła długoterminowy program motywacyjny (Long Term Incentive Plan, dalej: Program), którym objęta została grupa osób zatrudnionych w spółkach z grupy kapitałowej C., w tym także w Polskiej Spółce (dalej: Uprawnieni).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right