Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2015, sygn. IPPP3/4512-466/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-466/15-2/KT
obowiązek rejestracji Fundacji jako podatnika VAT i rozliczania podatku z tytułu importu usług nabywanych od podmiotów zagranicznych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2015 r. (data wpływu 3 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji Fundacji jako podatnika VAT i rozliczania podatku z tytułu importu usług nabywanych od podmiotów zagranicznych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji Fundacji jako podatnika VAT i rozliczania podatku z tytułu importu usług nabywanych od podmiotów zagranicznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca - Fundacja (dalej jako: Fundacja, Wnioskodawca) otrzymuje dotacje oraz środki społeczne na realizację wyznaczonych celów. Fundacja jest organizacją pozarządową non profit.
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy VAT. Fundacja nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, nie jest również zarejestrowana jako podatnik VAT-UE.
Działalność Fundacji można podzielić na 2 segmenty:
- Program: Profesjonalizacja Indywidualna oraz Program Promocja filmu polskiego za granicą, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych polskich twórców i producentów filmowych podczas kursów, szkoleń i warsztatów organizowanych na całym świecie oraz promocję dorobku polskiej kinematografii, poprzez wspierający udział twórców filmowych w zagranicznych festiwalach i przeglądach przy okazji pokazów ich filmów. Służy to promocji polskiej kultury na świecie oraz podnoszeniu kwalifikacji i nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów twórców i producentów, m.in. w celu pozyskiwania środków zagranicznych na realizację filmów w Polsce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right