Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2015, sygn. IPPB4/4511-904/15-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-904/15-2/MS

Czy wartość noclegów finansowanych przez Bank (pracodawcę) będzie stanowiładla pracownika przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 UPDOF, w przypadku, gdy wydatki te związane są z realizacją przez pracownika zadań służbowych w interesie pracodawcy, a zadania te są wykonywane w sposób ciągły i wynikają bezpośrednio z zakresu czynności, których źródło stanowi umowa o pracę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2015 r. (data wpływu 8 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych w związku ze sfinansowaniem pracownikom noclegu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych w związku ze sfinansowaniem pracownikom noclegu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Bank jako instytucja finansowa będąca pracodawcą działa w zakresie zatrudnienia na podstawie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, ze z późn., dalej: KP) oraz Regulaminu pracy Banku z dnia 15 kwietnia 2015 r. Pewne kategorie pracowników zatrudnione są w Banku na podstawie umowy o pracę, w której jako miejsce - świadczenia pracy wskazany jest określony region lub też kilka regionów określonych w przepisach wewnętrznych Banku. W związku z wykonywaniem swoich obowiązków takie osoby będą często przemieszczały się między oddziałami, które zobowiązane będą wspierać lub zostaną im podporządkowane. Oddziały znajdują się często w znacznej odległości od miejsca zamieszkania, ale wciąż w obszarze z konieczności szeroko określonego miejsca wykonywania pracy. W związku z tym, Bank przewiduje możliwość skorzystania przez nich z usługi hotelowej, w przypadku gdy stanie się to konieczne oddziały, które mobilny pracownik ma odwiedzić w kolejnych dniach są z przyczyn racjonalnych i efektywnościowych zlokalizowane blisko siebie, natomiast mogą się znajdować daleko od miejsca jego zamieszkania. Wiąże się to ze specyficznym zakresem obowiązków tych pracowników, których można określić jako mobilnych, świadczących pracę w sposób stały poza siedzibą swoich oddziałów macierzystych lub zarządzających nimi jednostek, w tym m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00