Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2015, sygn. IPPP2/4512-478/15-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-478/15-2/RR

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków zawiązanych z nieruchomością

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2015 r. (data wpływu 25 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków zawiązanych z nieruchomością jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 maja 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków zawiązanych z nieruchomością.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

A. sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) posiada prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego w Warszawie (dalej: Nieruchomość). W 2014 r. Spółka otrzymała Nieruchomość w drodze aportu. Na moment nabycia Nieruchomość była niezabudowana, a na jej części znajdowało się składowisko odpadów przemysłowych. Dla obszaru, na którym znajduje się Nieruchomość nie obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (obowiązuje Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta A., które określa funkcję terenu jako przemysłowo - usługową). Wobec Nieruchomości nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu, o której mowa w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, na podstawie której Nieruchomość byłaby przeznaczona pod zabudowę. Tym samym, ze względu na fakt, że Nieruchomość nie stanowiła terenu budowlanego, w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT"), transakcja aportu, na podstawie której Spółka nabyła Nieruchomość została zakwalifikowana, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT, jako transakcja zwolniona z VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00