Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2015, sygn. IPPB2/4511-535/15-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-535/15-2/PW

Obowiązki płatnika związane z wprowadzeniem programu motywacyjnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2015 r. (data wpływu 27 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wprowadzeniem programu motywacyjnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wprowadzeniem programu motywacyjnego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

A. S.A. (dalej: "Spółka" albo "Wnioskodawca") stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty działające na rynku pozapłacowych świadczeń pracowniczych oraz rynku fitness. W celu zwiększenia motywacji swoich kluczowych pracowników do osiągania coraz lepszych wyników finansowych Spółka wprowadziła program motywacyjny, w ramach którego przyznała członkom zarządu Spółki (dalej: Beneficjenci) pochodne instrumenty finansowe.

W związku z powyższym, Wnioskodawca zawierał z Beneficjentami odrębne od umowy o pracę umowy dotyczące pochodnych instrumentów finansowych (dalej: Umowa). Na mocy Umowy, każdemu z Beneficjentów przyznane zostały pochodne instrumenty finansowe (dalej: "Prawa). Każde z Praw przyznane jest Beneficjentom odpłatnie. Odpłatność ponoszona przez Beneficjenta w związku z przyznaniem Praw będzie niska w porównaniu do kwoty, które mogą stać się należne w związku z realizacją Praw. Przyznane Beneficjentom na podstawie Umowy Prawa będą niezbywalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00