Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2015, sygn. IPPP1/4512-629/15-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-629/15-2/KR
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tut. Zakupu samochodu osobowego oraz wydatków eksploatacyjnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 czerwca 2015 r. (data wpływu 22 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tyt. zakupu samochodu osobowego oraz wydatków eksploatacyjnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 czerwca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tyt. zakupu samochodu osobowego oraz wydatków eksploatacyjnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Podatnik, będący czynnym podatnikiem VAT, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wykonuje czynności wyłącznie opodatkowane w zakresie działalności graficznej, nabył na współwłasność wraz ze swoją partnerką, niebędącą czynnym podatnikiem VAT, samochód osobowy (50% udziału, brak współwłasności małżeńskiej).
Samochód został wprowadzony do majątku firmowego podatnika jako środek trwały. Pojazd będzie wykorzystywany przez podatnika w celach "mieszanych". Będzie z niego korzystała również partnerka podatnika w celach prywatnych. Faktura zakupu pojazdu wystawiona została na dane firmy podatnika, dane współwłaściciela zostały podane w informacji uzupełniającej na fakturze.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right