Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2015, sygn. IPPP3/4512-259/15-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-259/15-2/ISZ
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wykonane prace przez Spółkę (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum) na rzecz Wnioskodawcy (lidera Konsorcjum), opodatkowania czynności wykonywanych przez lidera Konsorcjum na rzecz Zamawiającego oraz na rzecz Spółki (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 marca 2015 r. (data wpływu 1 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wykonane prace przez Spółkę (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum) na rzecz Wnioskodawcy (lidera Konsorcjum), opodatkowania czynności wykonywanych przez lidera Konsorcjum na rzecz Zamawiającego oraz na rzecz Spółki (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wykonane prace przez Spółkę (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum) na rzecz Wnioskodawcy (lidera Konsorcjum), opodatkowania czynności wykonywanych przez lidera Konsorcjum na rzecz Zamawiającego oraz na rzecz Spółki (której udziałowcami są Partnerzy Konsorcjum).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
W dniu 5 listopada 2013 r. M., z siedzibą w Niemczech, podpisało umowę konsorcjum (umowa konsorcjum) z firmami B. S.A. z siedzibą w Polsce (B.) oraz T. S.A. z siedzibą w Hiszpanii (T.). B. oraz T. w dalszej części wniosku określane są również łącznie jako Partnerzy. W momencie podpisania umowy konsorcjum jej stroną była jeszcze jedna niemiecka spółka powiązana z M.; w międzyczasie doszło jednak do przeniesienia części jej przedsiębiorstwa na M. w efekcie czego, na chwilę obecną, stronami umowy konsorcjum są wymienione wyżej trzy podmioty, tj. M., B. oraz T.. Liderem konsorcjum został wybrany M.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right