Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2015, sygn. IPPP2/4512-373/15-2/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-373/15-2/MT

z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla sprzedaży gruntu zabudowanego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2015 r. (data wpływu 30 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla sprzedaży gruntu zabudowanego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla sprzedaży gruntu zabudowanego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zamiarem Gminy jest sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości zabudowanej budynkiem usługowo-handlowym z częścią mieszkalną. Przedmiotowa nieruchomość jest obecnie użytkowana przez dzierżawcę na podstawie umowy dzierżawy z dnia 27 listopada 2001 r. Umowa ta stanowi kontynuację wcześniej zawartych umów. Pierwszy raz nieruchomość została przekazana w dzierżawę obecnemu dzierżawcy umową w dniu 15 czerwca 1982 r. Z uzyskanych informacji wynika, że w tym czasie na nieruchomości znajdował się zniszczony budynek murowany, teren wokół budynku był niezagospodarowany, bez przyłączy mediów do budynku. Budynek został przystosowany przez dzierżawcę na potrzeby piekarni. Dnia 25 kwietnia 1989 roku zatwierdzono plan realizacyjny i udzielono pozwolenia na rozbudowę istniejącej piekarni z częścią socjalną na okres czasowy - do czasu trwania umowy dzierżawy terenu, 12 maja 2000 r. zezwolono na użytkowanie rozbudowy piekarni z częścią mieszkalną. Zgodnie z uchwałą RM w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta zatwierdzoną w dniu 3 września 2008 r. przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Aktualny sposób użytkowania nieruchomości jest zgodny z ustaleniami planu, który dopuszcza użytkowanie oraz remont, przebudowę, rozbudowę istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej. Budynek według stanu na dzień oddania nieruchomości w dzierżawę tj. 15 czerwca 1982 r. był zniszczony. Nakładami dzierżawcy został wyremontowany i rozbudowany. Nakłady poniesione przez obecnego dzierżawcę zostaną zwrócone po przetargu, w formie zwrotu pieniężnego. W przypadku wygrania przetargu przez obecnego dzierżawcę pomniejszona zostanie cena sprzedaży nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00