Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2015, sygn. IPPP2/4512-328/15-2/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-328/15-2/MT
Usługi świadczone w ramach prowadzonego SPA polegające na wykonywaniu masaży leczniczego, relaksacyjnego i klasycznego służące profilaktyce, przywracaniu bądź poprawie zdrowia, wykonywane przez fizjoterapetów, będą zwolnione z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT. Natomiast ww. usługi masażu wykonywane przez masażystów, nieposiadających odpowiednich kwalifikacji uprawniających do zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 19c ustawy o VAT, będą podlegały opodatkowaniu według podstawowej 23% stawki VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2015 r. (data wpływu 15 kwietnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania VAT świadczonych usług masażu:
- przez osoby, które ukończyły kurs masażu jest nieprawidłowe,
- przez osoby posiadające licencjat z fizjoterapii jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 kwietnia 2015 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania VAT świadczonych usług masażu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą Centrum Konferencyjno -Wypoczynkowe. Zakres prowadzonej działalności gospodarczej obejmuje usługi hotelowe, gastronomiczne oraz usługi SPA. W ramach prowadzonego SPA są świadczone usługi masażu leczniczego, klasycznego oraz relaksacyjnego. Wszystkie trzy mają cele lecznicze dla klienta w postaci przywrócenia bądź poprawienia stanu zdrowia, służą również profilaktyce zdrowotnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right