Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2015, sygn. IPPP1/4512-267/15-3/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-267/15-3/AS
zwolnienie z podatku VAT dla czynności odsprzedaży pakietów medycznych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 249, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności odsprzedaży pakietów medycznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności odsprzedaży pakietów medycznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Spółka sprzedaje swoim klientom pakiety medyczne, w ramach których w zamian za ustaloną miesięczną opłatę zapewnia im opiekę medyczną w określonym zakresie w okresie obowiązywania umowy (zawieranej na czas określony). Zakres przysługujących świadczeń zdrowotnych - obejmujących: konsultację lekarza lub psychologa, wizytę domową lub zlecone przez lekarza badanie lub zabieg: pielęgniarski, diagnostyczny lub leczniczy, uzasadnione chorobą lub niezbędną z medycznego punktu widzenia potrzebą jej zapobiegania bądź nieszczęśliwym wypadkiem oraz świadczenia zdrowotne związane z prowadzeniem ciąży o przebiegu fizjologicznym - i wysokość miesięcznej opłaty różni się w zależności od danego pakietu:
- Pakiet Indywidualny Ekonomiczny, Pakiet Indywidualny Pełny (oba przysługują jednej osobie w wieku do 65 lat),
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right