Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2015, sygn. IPPP3/4512-46/15-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-46/15-2/KB

w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług związanych z badaniami

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 stycznia 2015 r. (data wpływu 22 stycznia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług związanych z badaniem - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 stycznia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług związanych z badaniem.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca, działający w formie organizacyjno-prawnej spółki jawnej, jest podmiotem leczniczym prowadzącym działalność leczniczą w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia, prowadzącym także poradnię dietetyczną. Wnioskodawca wpisany jest do rejestru podmiotów leczniczych przez wojewodę. Działalność Wnioskodawcy obejmuje świadczenie usług medycznych w zakresie opieki zdrowotnej, szczególnie w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób dieto-zależnych, na które zgodnie z oficjalnie publikowanymi statystykami cierpi w Polsce ok. 1/3 ludności (ok. 12 milionów ludzi). W krajach wysoko uprzemysłowionych, do których zalicza się także Polskę, przyczyną aż 74% zgonów są choroby dieto-zależne, a 50% ludzi boryka się z problemami układu krążenia. Dane te potwierdzają celowość wczesnej profilaktyki, indywidualizacji zaleceń żywieniowych oraz programowania na ich bazie stosownej aktywności fizycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00