Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2015, sygn. IPPB2/4511-339/15-2/KW1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-339/15-2/KW1
Czy wpłaty środków dokonywane przez Powierzających na rachunek Powiernika stanowią dla Powiernika przychód?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2015 r. (data wpływu 24 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych z tytułu zawarcia umowy powiernictwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych z tytułu zawarcia umowy powiernictwa.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, (dalej: Wnioskodawca, Powiernik). Wnioskodawca zamierza zawrzeć umowy zlecenia powierniczego (dalej:Umowy) z osobami fizycznymi oraz osobami prawnymi i jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej (dalej: Powierzający). Umowy będą przewidywać, że Wnioskodawca będzie we własnym imieniu, ale na rachunek Powierzających: nabywać udziały lub akcje w spółkach polskich i zagranicznych (Udziały Nabywane), obejmować udziały lub akcje w spółkach polskich i zagranicznych (Udziały obejmowane dalej łącznie Udziały Nabywane i Obejmowane jako: Udziały) oraz prawo własności lub użytkowania wieczystego nieruchomości (dalej: Nieruchomości).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right