Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2015, sygn. IPPB1/415-1387/14-4/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1387/14-4/MT
Czy w wyniku nabycia przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją Spółki/rozwiązania Spółki bez przeprowadzania likwidacji wierzytelności z tytułu udzielonej mu pożyczki obejmującej kwotę główną pożyczki wraz z ewentualnymi odsetkami albo z wierzytelności z innego tytułu po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód {dochód) dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych i powstanie obowiązek podatkowy (zobowiązanie podatkowe) w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2014 r. (data wpływu 11 grudnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z o.o. wierzytelności, która wygaśnie wskutek konfuzji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z o.o. wierzytelności, która wygaśnie wskutek konfuzji.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej pdof).
Wnioskodawca zamierza zostać wspólnikiem spółki jawnej (dalej Spółka).
Spółka powstała z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Sp. z o.o.), która nie była następcą prawnym spółki komandytowo-akcyjnej. W skład majątku Spółki w przyszłości mogą wejść wierzytelności wobec Wnioskodawcy oraz/albo innej osoby fizycznej z tytułu udzielonych pożyczek albo z innego rodzaju tytułów obejmujące kwotę główną oraz ewentualne odsetki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right