Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2015, sygn. IPPB2/4511-129/15-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-129/15-2/AS

Czy przychód uzyskany w przyszłości przez Wnioskodawcę w związku z wykupem / rozliczeniem Warrantów opcyjnych powinien być zakwalifikowany jako przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 poz. 361 z późn. zm.) i czy przychód (dochód) powstały w ten sposób podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30b tejże ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2015 r. (data wpływu 12 lutego 2015 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem w ramach programu motywacyjnego warrantów opcyjnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem w ramach programu motywacyjnego warrantów opcyjnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Osoba fizyczna (dalej: Wnioskodawca) jest uczestnikiem programu motywacyjnego (dalej: Program) organizowanego i finansowanego przez X. (dalej: TU) nakierowanego na wzrost wartości akcji spółki Y. X. S.A. (dalej: Y.), w której to spółce TU posiada kontrolny pakiet akcji.

Wnioskodawca z racji pełnienia funkcji członka zarządu Y. oraz posiadanych kompetencji i doświadczenia zawodowego w sektorze ubezpieczeń zobowiązany jest do działania nakierowanego na wzrost wartości Y..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00