Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2015, sygn. IPPP1/4512-320/15-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-320/15-2/EK

moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na rachunek powierniczy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2015 r. (data wpływu 7 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania momentu obowiązku podatkowego odnośnie wpłat dokonywanych przez klientów na rachunek powierniczy zamknięty jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług powstania momentu obowiązku podatkowego odnośnie wpłat dokonywanych przez klientów na rachunek powierniczy zamknięty.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, czynny podatnik podatku od towarów i usług, prowadzącą działalność w zakresie budownictwa mieszkaniowego. W ramach wyżej wymienionej działalności Wnioskodawca wznosi budynki mieszkalne wielorodzinne, a następnie sprzedaje lokale, co do zasady osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Działalność powyższa jest regulowana przepisami ustawy z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego zw. dalej ustawą deweloperską. Ustawa ta nakłada na przedsiębiorcę prowadzącego działalność deweloperską, podpisującego z klientami umowy deweloperskie przed wykonaniem i oddaniem do użytkowania lokalu szereg obowiązków mających za zadanie zabezpieczyć interesy klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00