Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2015, sygn. IPPB2/4511-67/15-3/MK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-67/15-3/MK1

Czy w związku z opisaną przez Wnioskodawczynię sytuacją obowiązuje podatek dochodowy w wysokości 19% od wartości spłaty?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2015 r. (data wpływu 28 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania spłaty w drodze zniesienia współwłasności jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania spłaty w drodze zniesienia współwłasności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W 2014 roku Wnioskodawczyni otrzymała spadek w postaci 1/6 nieruchomości lokalu mieszkalnego, udziału w garażu, udziału we współużytkowaniu gruntu po zmarłej w tym samym roku babci Haliny B. na mocy pozostawionego testamentu lokal Wnioskodawczyni otrzymała w części 1/6, a pozostałymi współwłaścicielami są ojciec Wnioskodawczyni , rodzony brat, stryj i jego dzieci. W związku z tym, że powyżej wymienione mieszkanie, garaż, grunt zostały objęte osobnym zapisem windykacyjnym, nie jest możliwy dział spadku. Chcieliby dokonać zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego za spłatą na rzecz Wnioskodawczyni rodzonego brata - byłby jedynym właścicielem mieszkania. Wysokość spłaty nie przewyższa wartości posiadanego przez każdego z nich udziału.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00