Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.04.2015, sygn. IPPP3/4512-128/15-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-128/15-2/SM

uznanie za podatnika VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości i prawo do skorzystania ze zwolnienia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2015 r. (data wpływu 16 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • uznania Wnioskodawcy za podatnika tego podatku - jest nieprawidłowe,
  • prawa do zastosowania zwolnienia od podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika tego podatku oraz prawa do zastosowania zwolnienia od podatku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W imieniu swojego małoletniego syna Andrzeja B., którego reprezentuje jako matka - przedstawiciel ustawowy, zwraca się o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego w niżej opisanym stanie faktycznym. Synowi został nadany numer NIP, jest on podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, jak również podatku VAT w zakresie wynajmu nieruchomości. Syn nabył spadek po swoim zmarłym w 2005 r. ojcu. W skład spadku wchodzi m.in. nieruchomość w P.. Odnośnie tej nieruchomości, syn jest użytkownikiem wieczystym gruntu oraz właścicielem budynku posadowionego na tym gruncie stanowiącego odrębną nieruchomość. Został wpisany jako użytkownik wieczysty gruntu oraz właściciel budynku posadowionego na gruncie do księgi wieczystej na podstawie ugody sądowej z dnia 27 października 2006 r. w przedmiocie częściowego działu spadku (Sąd Rejonowy I Wydział Cywilny,).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00