Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2015, sygn. IBPB-2-1/4511-24/15/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-1/4511-24/15/MZ
Czy w przypadku wypłaty na rzecz pracownika dodatkowej odprawy pieniężnej wypłaconej w ramach porozumienia w sprawie Programu Dobrowolnych Odejść, po stronie pracownika powstanie przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w związku z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 25 marca 2015 r. (data wpływu do Biura 8 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dodatkowej odprawy wynikającej z Programu Dobrowolnych Odejść jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 kwietnia 2015 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dodatkowej odprawy wynikającej z Programu Dobrowolnych Odejść.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
W związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi Wnioskodawca zamierza zawrzeć w przyszłości ze wszystkimi zakładowymi organizacjami związkowymi, działającymi w Spółce porozumienie dotyczące zwolnień grupowych (dalej: porozumienie w sprawie Programu Dobrowolnych Odejść). Dla pracowników spełniających warunki określone w ww. porozumieniu, utworzy się możliwość dobrowolnego rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron z przyczyn niedotyczących pracowników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right