Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2015, sygn. IPTPB1/415-614/14-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-614/14-2/SJ
Czy w przypadku, gdy zobowiązanie Wnioskodawcy wobec Spółki wygaśnie (zarówno w części głównej, jak i odsetkowej) wskutek konfuzji (jak opisano powyżej) na skutek umorzenia udziałów w Spółce bądź jej likwidacji, powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód (lub dochód) podlegający opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o PIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 października 2014 r. (data wpływu 30 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Uchwałą z 2013 r., nr X.Rada Miasta Y przyjęła Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 r. Zgodnie z treścią Programu, stanowi on część strategii rozwiązywania problemów społecznych gminy w zakresie profilaktyki uzależnień oraz ograniczenia szkód społecznych i zdrowotnych wywołanych przez używanie i nadużywanie alkoholu. Program przedstawia zadania własne gminy wynikające z art. 4 ze znaczkiem 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2012 r., poz. 1356, z późn. zm.), dotyczące prowadzenia działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Program zawiera również zadania własne gminy w obszarze profilaktyki, pomocy terapeutycznej rehabilitacyjnej zapisane w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2012 r., poz. 124) oraz działania w ramach lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2005 r., Nr 180, poz. 1493, z późn zm.). W celu realizacji powyższych zadań, Miasto Y w ramach programu podjęła się finansowania m.in. kolonii, półkolonii i wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Miasto Y Urząd Miasta Y w oparciu o powyższy program w 2014 r. sfinansowało dzieciom z rodzin niewydolnych wychowawczo, zagrożonych uzależnieniem i o najniższych dochodach 10 dniowe kolonie z programem profilaktyki uzależnień. Organizatorem kolonii był podmiot prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie. Uczestnikami były dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia. Część rodzin dzieci uczestniczących w koloniach korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej. Cena kolonii na jedno dziecko wynosiła 895 zł kwota ta została wydatkowana przez Miasto Y na każde dziecko. Naborem dzieci na kolonie zajmował się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z pedagogami i dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjów. W wyniku naboru uczestnikami kolonii były dzieci z rodzin uzależnionych od alkoholu lub narkotyków, niewydolnych wychowawczo, o najniższych dochodach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right