Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2015, sygn. ILPB2/4511-1-679/15-3/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-679/15-3/WM

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 20 lipca 2015 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP: 20 lipca 2015 r.), uzupełnionym pismem z 20 lipca 2015 r. (data wpływu za pośrednictwem operatora publicznego: 23 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, zamieszkałą w Polsce, prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą pod firmą A (dalej: Wnioskodawca). Wnioskodawca posługuje się (w ramach prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa) słowno-graficznym znakiem towarowym (dalej: Znak towarowy), który zostanie zgłoszony do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UP) albo do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: UHRW) o udzielenie prawa ochronnego w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. Nr 0, poz. 1410, ze zm., dalej: Ustawa PWP). Wnioskodawca jest akcjonariuszem w spółce B sp. z o.o. S.K.A. (dalej: S.K.A.). Wnioskodawca zamierza nie wcześniej niż w listopadzie 2015 r., po uzyskaniu prawa ochronnego na Znak Towarowy w UP (tj. wydania świadectw ochronnych w UP, poprzez które zgodnie z art. 150 Ustawy PWP stwierdza się udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy) albo w UHRW (tj. zarejestrowaniu jako wspólnotowy znak towarowy) wnieść go w drodze aportu do S.K.A. (dalej jako: Wkład Niepieniężny). Wkład Niepieniężny zostanie zgodnie z ustawą CIT ujęty w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych S.K.A, jako wartość niematerialna i prawna w wartości odpowiadającej wartości rynkowej Wkładu Niepieniężnego. Wartość rynkowa Wkładu Niepieniężnego będzie odpowiadała wartości emisyjnej akcji obejmowanych w S.K.A. przez Wnioskodawcę w zamian za aport. W związku z tym nadwyżka wartości rynkowej Wkładu Niepieniężnego ponad wartość nominalną obejmowanych akcji zasili kapitał zapasowy S.K.A. (tzw. agio). Wkład Niepieniężny nie będzie stanowił przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00