Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2015, sygn. ILPB2/4511-1-678/15-3/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-678/15-3/WM
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 20 lipca 2015 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP: 20 lipca 2015 r.), uzupełnionym pismem z 20 lipca 2015 r. (data wpływu za pośrednictwem operatora publicznego: 23 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, zamieszkałą w Polsce, prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą pod firmą A (dalej: Wnioskodawca). Wnioskodawca posługuje się (w ramach prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa) słowno-graficznym znakiem towarowym (dalej: Znak towarowy), który zostanie zgłoszony do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UP) albo do Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: UHRW) o udzielenie prawa ochronnego w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. Nr 0, poz. 1410, ze zm., dalej: Ustawa PWP). Wnioskodawca jest akcjonariuszem w spółce B sp. z o.o. S.K.A. (dalej: S.K.A.) Wnioskodawca zamierza nie wcześniej niż w listopadzie 2015 r. wnieść w drodze aportu do S.K.A. prawo ze zgłoszenia Znaku towarowego. W momencie uzyskania prawa ochronnego na Znak Towarowy w UP (tj. wydania świadectw ochronnych w UP, poprzez które zgodnie z art. 150 Ustawy PWP stwierdza się udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy) albo w UHRW (tj. zarejestrowania jako wspólnotowy znak towarowy) na uprzednio zgłoszony do rejestracji Znak towarowy, S.K.A. ujmie zgodnie z Ustawą CIT w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, jako wartość niematerialną i prawną zarejestrowany Znak Towarowy (dalej jako: Wkład Niepieniężny) w wartości odpowiadającej wartości rynkowej Wkładu Niepieniężnego. Wartość rynkowa Wkładu Niepieniężnego będzie odpowiadała wartości emisyjnej akcji obejmowanych w S.K.A. przez Wnioskodawcę w zamian za aport. W związku z tym nadwyżka wartości rynkowej Wkładu Niepieniężnego ponad wartość nominalną obejmowanych akcji zasili kapitał zapasowy S.K.A. (tzw. agio). Wkład Niepieniężny nie będzie stanowił przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right