Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2015, sygn. ILPB3/4510-1-284/15-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-284/15-2/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zbycia przedawnionej wierzytelności własnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 26 maja 2015 r. (data wpływu 12 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zbycia przedawnionej wierzytelności własnej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zbycia przedawnionej wierzytelności własnej.
We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.
Spółka prowadzi działalność produkcyjną i postprodukcyjną w szczególności w zakresie filmów reklamowych oraz tworzenia animacji komputerowej 3D i innych animowanych form filmowych. Spółka nie prowadzi działalności zajmującej się obrotem wierzytelnościami ani świadczeniem usług pośrednictwa finansowego.
Spółka jest podatnikiem podatku VAT i jej podstawowa działalność gospodarcza podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Spółka, jak większość firm w tej branży posiada przeterminowane wierzytelności, które nie rokują spłaty w najbliższym okresie czasu. Te najbardziej zagrożone zostały już w pierwszej kolejności wykazane w uldze za złe długi. Spółka dzięki temu odzyskała zapłacony podatek VAT. Jednakże idąc dalej, w celu zapewnienia Spółce płynności finansowej, zarząd podjął decyzję o sprzedaży najbardziej zagrożonych wierzytelności, aby odzyskać kolejne zamrożone środki finansowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right