Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2015, sygn. ILPB1/4511-1-332/15-2/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-332/15-2/AA

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2015 r. (data wpływu 4 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest lekarzem chirurgiem. Od kilkunastu lat prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą: Praktyka Lekarska (). Ewidencję księgową Wnioskodawczyni prowadzi w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W październiku 2006 roku Zainteresowana zakupiła nieruchomość zabudowaną, jako osoba fizyczna od osoby fizycznej. Zakupioną halę o powierzchni ok. 900 m na działce ok. 40 arów Wnioskodawczyni traktowała jako lokatę kapitału prywatnego. Po upływie 5 lat Zainteresowana planowała sprzedać obiekt nieruchomość. Zgodnie z zapisem aktu notarialnego była zobowiązana do wydzierżawienia nieruchomości przez 2 lata dotychczasowemu dzierżawcy (ówczesnemu). Do 2012 roku kilkakrotnie Wnioskodawczyni dzierżawiła obiekt jako Praktyka Lekarska (). Od momentu zakupu nieruchomości w 2006 roku Wnioskodawczyni nie wprowadziła jej jako środek trwały do swojej jednoosobowej firmy. W sposób świadomy Zainteresowana nie stosowała odpisów amortyzacyjnych. Od końca 2013 roku Wnioskodawczyni nie rozlicza żadnych kosztów związanych z nieruchomością. Od ponad 3 lat bezskutecznie Zainteresowana szuka ewentualnego nabywcy obiektu. W tym roku Wnioskodawczyni zdecydowała się dokonać zbycia nieruchomości jako osoba fizyczna nawet za cenę mało korzystną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00