Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2015, sygn. ILPB1/4511-1-214/15-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-214/15-2/TW

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2015 r. (data wpływu 16 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. jest spółką prowadzącą działalność gospodarczą przede wszystkim w zakresie produkcji i sprzedaży urządzeń i maszyn rolniczych oraz proszku serwatkowego. Siedziba Spółki jest w (). Jednak Spółka prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez sieć dystrybucyjną i serwisową wewnętrzną (przedstawiciele handlowi i serwisanci), jak i zewnętrzną (dilerzy). Spółka zatrudnia ok. 100 osób. Niektórzy z pracowników Spółki, zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych lub administracyjnych lub stanowiskach związanych z obsługą sieci dystrybucyjnej, zostali wyposażeni przez Spółkę w samochody służbowe. Samochody służbowe służą pracownikom do wykonywania obowiązków służbowych i gwarantują pracodawcy zwiększenie dyspozycyjności pracowników w sytuacjach wymagających natychmiastowego podjęcia działań w ramach obowiązków służbowych. Spółka podpisuje z pracownikiem, któremu przekazuje samochód służbowy umowę o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie, w której są określone obowiązki pracownika w zakresie należytej dbałości o mienie pracodawcy. W Spółce obowiązuje również ustalony przez Zarząd Spółki Regulamin użytkowania samochodów służbowych. Zgodnie z par. 3 ust. 4 oraz par. 4 ust. 2 ww. Regulaminu pracownik zobowiązany jest do wykorzystywania samochodu wyłącznie w celach służbowych. Pracownik nie ma prawa w żadnym zakresie do korzystania z samochodu służbowego w celach prywatnych. Dodatkowo w par. 4 ust. 14 pkt. f) Regulaminu Pracodawca nakłada na pracownika obowiązek dbałości o mienie pracodawcy poprzez garażowanie samochodu między innymi w miejscu zamieszkania. Pracownicy dysponują samochodami służbowymi przez 24 godziny na dobę, używając samochodów służbowych na dojazdy z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych oraz z miejsca wykonywania obowiązków służbowych do miejsca zamieszkania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00