Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2015, sygn. ILPB2/4511-1-93/15-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-93/15-2/JK

Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 26 stycznia 2015 r. (data wpływu 28 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest pracownikiem A (dalej: spółka polska), która wchodzi w skład grupy należącej do A z siedzibą we Francji (dalej: Akcjonariusz).

W celu stworzenia akcjonariatu pracowniczego we Francji, prawo francuskie wprowadziło mechanizm bezpłatnego przyznawania akcji pracownikom i osobom na stanowiskach kierowniczych w ramach grupy.

Artykuł L225-197 francuskiego kodeksu handlowego przewiduje, że w celu stworzenia planu przydziału bezpłatnych akcji walne zgromadzenie wspólników francuskiej spółki emitującej akcje musi upoważnić radę dyrektorów do przydzielania bezpłatnych akcji.

Bezpłatne akcje, które mają zostać przydzielone, mogą być akcjami istniejącymi znajdującymi się w posiadaniu spółki emitującej te akcje (tj. akcjami własnymi) lub akcjami, które mają zostać wyemitowane w przyszłości (poprzez zamianę rezerw na kapitał zakładowy).

Upoważnienie, o którym mowa powyżej zostało udzielone radzie dyrektorów Akcjonariusza przez walne zgromadzenie Akcjonariusza uchwałą z 19 maja 2010 r., zastąpioną następnie przez uchwałę z 18 maja 2011 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00