Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2015, sygn. ILPB2/4511-1-84/15-2/WS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-84/15-2/WS

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zastosowania tzw. ulgi abolicyjnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2015 r. (data wpływu 26 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania tzw. ulgi abolicyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania tzw. ulgi abolicyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Pracownik, Wnioskodawca) i posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski, posiadając w Polsce centrum interesów osobistych i gospodarczych (ośrodek interesów życiowych). Tym samym, będąc polskim rezydentem podatkowym, Zainteresowany podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wnioskodawca jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę przez podmiot będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Pracodawca). W 2014 roku Zainteresowany został oddelegowany do pracy na terytorium Arabii Saudyjskiej. Okres oddelegowania nie powinien przekroczyć 30 miesięcy, po jego zakończeniu Wnioskodawca zamierza wrócić do Polski. W trakcie oddelegowania do Arabii Saudyjskiej stosunek pracy Wnioskodawcy z Pracodawcą nie został przerwany (tj. Umowa o pracę nie została rozwiązana, nie został też udzielony Wnioskodawcy urlop bezpłatny na okres oddelegowania). Pracodawca pozostaje podmiotem wypłacającym wynagrodzenie, obejmujące wszelkie świadczenia z tytułu stosunku pracy (w tym również dodatkowe świadczenia związane z oddelegowaniem).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00