Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2015, sygn. ILPB2/415-1139/14-2/TR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-1139/14-2/TR

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2014 r. (data wpływu 18 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 30 stycznia 1989 r. Wnioskodawczyni zawarła umowę najmu mieszkania zakładowego. Była wówczas zatrudniona. W kolejnych latach Zainteresowana podjęła kroki zmierzające do wykupienia mieszkania zakładowego na własność.

Dnia 14 kwietnia 2004 r. Zainteresowana podpisała Protokół uzgodnienia warunków sprzedaży lokalu mieszkalnego z zasobów zakładu pracy. W przedmiotowym protokole zaznaczono, że stroną kupującą jest Wnioskodawczyni oraz, że uzgodnienia zostały poczynione w obecności zamieszkałego z Wnioskodawczynią męża. Umowa sprzedaży przedmiotowego mieszkania w formie aktu notarialnego została zawarta dnia 23 kwietnia 2004. Jako że pomiędzy Zainteresowaną a mężem istniała wspólność ustawowa, a nabycie zostało dokonane z majątku wspólnego stroną kupującą w umowie sprzedaży byli oboje małżonkowie Zainteresowana i mąż. Dla przedmiotowego mieszkania została wydzielona księga wieczysta, prowadzona przez sąd rejonowy, a z własnością lokalu związany jest udział w częściach wspólnych budynku i w prawie użytkowania wieczystego gruntu, objętych księgą wieczystą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00