Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2015, sygn. ITPB3/4510-523/15/MKo, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-523/15/MKo

1) W jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna wykazać korektę in minus przychodów podatkowych z tytułu zwrotu proporcjonalnej części premii za Otwarcie Nowego Oddziału? 2) Czy korekta premii, która nie jest spowodowana błędem lecz jest skutkiem nowej okoliczności, powinna być dokonana na bieżąco, tj. w miesiącu zamknięcia placówki i wystawienia faktury korygującej, czy wstecz, czyli w miesiącu w którym został wykazany przychód z tytułu otrzymanej premii za Otwarcie Nowego Oddziału?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2015 r. (data wpływu 6 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu ujęcia faktur korygujących wartość przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu ujęcia faktur korygujących wartość przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca, posiadając status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej również: Spółka), prowadzi działalność finansową w zakresie udzielania pożyczek gotówkowych, jak również świadczy usługi pośrednictwa finansowego. W zakres świadczonych usług pośrednictwa wchodzą m.in. usługi przekazu pieniężnego pod marką firmy X. Spółka jako Agent oferuje usługi przekazu pieniężnego pod marką firmy X w placówkach sprzedaży na terenie całego kraju, za co otrzymuje miesięczne wynagrodzenie zgodnie warunkami opisanymi w umowie pomiędzy stronami. Zgodnie z umową firma X zobowiązała się również zapłacić Agentowi tzw. Premię za Otwarcie Nowego Oddziału. Premia należna była za rozpoczęcie świadczenia usług pośrednictwa finansowego w każdej Nowej Placówce. Premia przewidziana została przy założeniu, że Nowy Oddział będzie objęty umową przez minimalny okres 5 lat. W przypadku rozwiązania umowy przez Wnioskodawcę przed piątą rocznicą, proporcjonalna część premii za Otwarcie Nowego Oddziału powinna zostać zwrócona do firmy X.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00